امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
امین و اکوان

امین و اکوان در مورد کسب وکار است و تقابل بین رعایت انصاف و مردم داری در مقابل حسادت، طمع وکینه توزی است.

تلاش شده تا در بطن محتوا به این نکته اشاره شود که مهارت در یک حرفه شرط لازم است ولی کافی نیست و تکمیل کننده مهارت در حرفه؛ را ستگویی, ارتباط درست برقرار کردن با مشتری, بکارگیری هوش و خلاقیت در حرفه, رعایت انصاف و کسب اعتبار شغلی است.
محتوای برنامه با روشهای اصولی کسب وکار مطابقت دارد و مطمئنا در نگرش کودک و نوجوان نسبت به راه ورسم درست  در برخورد شغلی تاثیر گذار خواهد بود.

داستان با نگاهی به یکی از داستانهای هزار ویک شب و همچنین اقتباس یکی از داستانهای مرحوم مهدی آذر یزدی، به نام مرد و نامرد است که در پرداخت فیلمنامه ، به روز شده و تلفیقی از امروز و دیروز است.  فضای کار کاملا ایرانی است. ساختار کلی به زبان طنز و همراه با قطعات موزیکال میباشد.

دو مرد جوان (امین و اکوان) یکی آرایشگر و دیگری رنگرز که هردو در حرفه خود استاد هستند، با کشتی به شهری می روند که از نظر جغرافیایی پرت و از نظر صنعت و پیشه محدود است بنابراین بازار خوبی برای کار دارد. هر دو تصمیم دارند زندگی جدیدی را شروع کنند.
امین با درستی و مردم داری و با رعایت ا نصاف آغاز می کند و با تلاش پیگیر موفق می شود بازار تولید وپخش صابون را دردست بگیرد. با پسرکی به نام فربد آشنا می شود که در پیشبرد داستان او را همراهی می کند. با فیروزه (مادر فربد) ازدواج می کند و دکان عطاری که میراث پدرفربد است را دوباره راه‌اندزی می کند. خانواده سه نفره کوچکشان با پشتکار موفق به کسب اعتباربین مردم و دربار حاکم شهر می‌شوند.
اکوان در بازار مناسب شغلش به درآمد و شهرت خوبی دست می‌یابد و بخاطر توانایی که در زد و بند و چرب زبانی دارد، زودتر به نتیجه می‌رسد. ولی از آنجا که به هیچ چیز قانع نیست و رقابت همراه باحسادت را پیش می‌گیرد. با فریبرز تاجر که او هم فردی سودجو و منفعت طلب است و  بازار پخش صابون را به امین باخته است همدست می‌شود و به  کمک او، برای تخریب وجهه‌ی امین پیش روی حاکم، برای جان حاکم نقشه‌ای شوم می چیند ولی در نهایت خودش در دسیسه‌ها و رفتار نابکارانه‌ای که برای سود بیشتر و از میدان به در کردن امین بکار می‌برد، گرفتار می‌شود و به دام می‌افتد.


76 دقیقه سینمایی ، زبان فارسی 1395
195 دقیقه مجموعه تلویزیونی، 15 قسمت 13 دقیقه ای


تهیه کنندگان: زحل رضوی- مهدی صفارپور
تهیه شده در کلبه انیمیشن راورا  
نویسنده و کارگردان: زحل رضوی

تماس با ما

تلفن : 09302501579

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کلبه راورا محفوظ می باشد.   /   طراحی سایت : ایران طراح